Niwelatory optyczne Leica Geosystems to szwajcarskie urządzenia pomiarowe z wysokiej klasy optyką. Wyróżnia je niezaprzeczalna jakość, precyzja i pewność, że wyniki uzyskane za pomocą niwelatorów optycznych Leica serii NA są zawsze rzetelne i pewne. Oferujemy trzy rodzaje takich urządzeń:

  • niwelator optyczny Leica NA300 będący najprostszym i najtańszym modelem
  • niwelator optyczny Leica NA500 przeznaczony dla wymagających profesjonalistów
  • niwelator optyczny Leica NA700 używany przez inżynierów budownictwa i geodetów.

 

Dlaczego wybrać niwelator optyczny Leica?

Niwelatory optyczne to najbardziej ekonomiczne instrumenty w grupie niwelatorów, a na polskim rynku jest ich bardzo szeroki wybór. Produkowane są na całym świecie przez różnych producentów bardziej lub mniej dbających o kontrolę jakości czy precyzję wykonania. Leica Geosystems to marka, która nie może sobie pozwolić na brak sprawdzania produktów konstruowanych w ich fabrykach. Dlatego, oprócz własnej dbałości o urządzenia wychodzące z ich produkcji, występują wciąż po nowe certyfikaty. Zaświadczenia te niezmiennie udowadniają, że instrumenty Leica Geosystems nie mają sobie równych i że ich trwałość, precyzja i wysoka dokładność pomiarów to priorytet tego producenta.

 

Jak wygląda praca z niwelatorem optycznym?

Niwelator optyczny to najprostszy typ niwelatora, który służy do wyznaczania poziomu i wymaga udziału dwóch osób. Jedna z nich przygotowuje niwelator ustawiając jego obraz, a następnie dokonuje pomiaru na łacie trzymanej przez drugą osobę. Tę czynność powtarza się w drugim punkcie umieszczenia łaty i porównując dwa otrzymane wyniki można odczytać poszukiwany pomiar.

 

Wiele typów niwelatorów optycznych Leica NA dla idealnego dopasowania do pracyNiwelator optyczny Leica NA

Wszystkie instrumenty Leica NA cechuje wytrzymałość na pył i wodę (im wyższy model niwelatora tym wyższa odporność), wysoka dokładność pomiaru oraz prosta i intuicyjna obsługa. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak korzystać z tych urządzeń. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk i wszystko gotowe. Każda seria niwelatorów optycznych Leica posiada kilka modeli do wyboru, tak aby dokładnie dopasować produkt do oczekiwań użytkownika. Jedną z najważniejszych cech tych urządzeń jest ich powiększenie. Proponujemy Państwu kilka niwelatorów o różnym powiększeniu i różnych parametrach: x20 (NA520, NA720), x24 (Na324, NA524, NA724), x32 (NA332, NA532).

 

Polecane akcesoria do pracy z niwelatorami optycznymi Leica NA

Zachęcamy do kompletnych zakupów niwelatorów, czyli wraz z niezbędnymi akcesoriami typu teleskopowa łata niwelacyjna czy też statyw aluminiowy. Używanie dodatkowych produktów tej samej marki co niwelator zapewni szybką i precyzyjną pracę. Każde urządzenie pomiarowe zapakowane jest w solidną walizkę transportową i posiada gwarancję producenta. Dodatkowo ze swej strony oferujemy serwis niwelatorów optycznych, który sprawnie zlikwiduje usterkę w Państwa instrumencie. Zalecamy również coroczny serwis tych urządzeń w celu kalibracji i wyeliminowania ewentualnych niedokładności.