Lasery Jest 37 produktów.

Aktywne filtry

Lasery

Lasery Leica Lino to grupa pięciu laserów punktowych oraz krzyżowych przeznaczonych do prac wykończeniowych i budowlanych. Znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wyznaczenia poziomu, pionu, kątów prostych czy też wytyczenia elementów. Dodatkowo lasery krzyżowe Leica Geosystems to odporne na pył i wodę urządzenia o klasie odporności IP54, co czyni je laserami budowlanymi przeznaczonymi do pracy w trudnych warunkach.

Każdy model laserów krzyżowych Leica Lino charakteryzuje inny rodzaj działania – niektóre z nich wyznaczają same linie, kolejne wskazują tylko punkty, a jeszcze inne łączą te obydwie cechy.

Oferujemy Państwu następujące modele:

Wszystkie powyższe instrumenty mogą być zasilane na trzy sposoby:

  • za pomocą baterii litowo-jonowej
  • przy użyciu baterii alkalicznych
  • po podłączeniu do źródła zasilania.

Samopoziomujące lasery krzyżowe

Urządzenia Leica Lino zostały stworzone z myślą o szybkiej oraz efektywnej pracy i dlatego zostały wyposażone w funkcję samopoziomowania. Oznacza to, że wychylenie w zakresie ±4° jest automatycznie korygowane, natomiast po jego przekroczeniu uruchamia się alarm zapobiegający błędnym pomiarom. W praktyce wystarczy tylko odpowiednio ustawić laser krzyżowy, włączyć go i po prostu zacząć pracować.

Dokładność pomiarów

Precyzyjna praca tych urządzeń jest zagwarantowana przez szwajcarskiego producenta Leica Geosystems, który dokładność swoich wszystkich produktów sprawdza na kolejnych etapach ich konstrukcji a następnie potwierdza certyfikatami jakości. Wszystkie lasery krzyżowe Leica mają dokładność poziomowania ±0,2 mm/m.

Widoczność linii laserowych Leica Lino

Większość prezentowanych modeli laserów krzyżowych generuje wysokiej dokładności czerwone wiązki lasera, natomiast urządzenie Leica Lino L2G pracuje na zielonym laserze. Wszystkie linie laserowe są bardzo dobrze widoczne i można mieć pewność, że wskazują wiarygodne odniesienie. Przy pracy w zamkniętych pomieszczeniach na dużych odległościach szczególnie polecamy laser zielony, który jest czterokrotnie lepiej widoczny dla ludzkiego oka niż laser czerwony. Dodatkowo zielona wiązka sprawdza się lepiej przy pomiarach w miejscach jasnych, mocno nasłonecznionych.

Magnetyczny adapter do laserów krzyżowych

W celu zwiększenia efektywności pracy laserami krzyżowymi Leica Lino, producent oferuje uchwyty ścienne, które pozwalają na ich dokładne ustawienie. Przykładem może być uniwersalny adapter Leica UAL 130, który zapewnia precyzyjną zmianę wysokości instrumentu w zakresie do 130 mm. Te obrotowe uchwyty można przymocować do żelaznych rur, szyn i prętów lub stosować nad krawędziami, czy też profilami wysokościowymi.