Skanery 3D Jest 11 produktów.

Aktywne filtry

Skanery 3D

       

  
       

Skanery laserowe 3D należą do grupy najbardziej zaawansowanych instrumentów przeznaczonych do masowego zbierania danych przestrzennych. Urządzenia te są bardzo precyzyjne i szybkie w swoim działaniu – mierząc odległości i kąty w ciągu zaledwie 1 sekundy wyznaczają położenie nawet 2 milinów punktów i w czasie poniżej jednej minuty tworzą z nich chmurę punktów. Na tym jednak możliwości skanerów laserowych się nie kończą. W trakcie pomiaru urządzenie może rejestrować dodatkowo zdjęcia HDR lub termograficzne mierzonego obiektu, które następnie są nakładane na chmurę punktów.

Zależnie od klasy i zaawansowania konkretne urządzenie pozyskuje chmury punktów z dokładnością pojedynczych milimetrów, osiągając przy tym zasięg nawet kilkuset metrów. Wspomniana szybkość i precyzja skanerów laserowych 3D sprawiają, że pomiary inwentaryzacyjne są kilkukrotnie wydajniejsze od tych wykonywanych przy pomocy klasycznych metod.

Integralnym elementem wyposażenia każdego skanera laserowego 3D jest oprogramowanie. Zadaniem oprogramowania jest sterowanie pracą urządzenia i podstawowa obróbka chmury punktów. Oprogramowanie dzielimy na aplikacje terenowe i narzędzia biurowe. Aplikacje terenowe służą do ustawienia parametrów pracy skanera i kontrolowania przebiegu prac pomiarowych (funkcja podglądu spójności zbieranych danych na kolejnych stanowiskach). Zadaniem narzędzi biurowych jest natomiast łącznie chmur punktów w spójny model 3D i eksportowanie ich do formatów plików używanych w najpopularniejszych aplikacjach do projektowania CAD i BIM. Oprogramowanie dołączone do skanera laserowego pozwala również na generowanie raportów pomiarowych i tworzenie podstawowych przekrojów i rzutów mierzonych obiektów.

Skanery laserowe 3D znajdują zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, architekturze, przemyśle, jak również kryminalistyce. Doskonale sprawdzają się do prowadzenia inwentaryzacji architektonicznych, szczególnie obiektów, do których nie ma bezpośredniego dostępu.

Skanery laserowe 3D marki Leica

Skanery laserowe 3D marki Leica to sprzęt z najwyższej półki, który znacząco przyspiesza pracę ekip budowlanych i biur projektowych, pozwalając na generowanie modeli 3D skanowanych obiektów. To rozwiązanie, które umożliwia wykonanie bardzo dokładnych pomiarów w zaskakująco szybkim tempie - warto zauważyć, że skanery laserowe 3D marki Leica należą do najszybszych na świecie. Te intuicyjne w obsłudze urządzenia doskonale sprawdzą się w takich branżach jak:

  • Architektura
  • Budownictwo (w tym modelowanie 3D BIM)
  • Geodezja i inżynieria
  • Przemysł
  • Bezpieczeństwo publiczne
  • Kryminalistyce
  • Dziedzictwo kulturowe

Wszystkie skanery Leica Geosystems współpracują z oprogramowaniem Leica Cyclone 3D . Wykorzystując aplikację mobilną Leica Cyclone FIELD 360 , jesteśmy w stanie w prosty sposób zarządzać skanerem w trakcie jego pracy, jak również łączyć skany w czasie rzeczywistym. Zwiększa to wydajność pracy w terenie i znacząco skraca czas pracy w biurze. Do zaawansowanej pracy w procesie łączenia oraz czyszczenia chmur punktów z szumów służy Leica Cyclone REGISTER 360.

Klientów zainteresowanych wyborem wysokiej jakości skanera laserowego 3D zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem. Poniżej prezentujemy dwa najpopularniejsze modele skanerów laserowych Leica.

Skaner laserowy 3D Leica RTC360

Skaner laserowy 3D Leica RTC360 jest szybki, mobilny i precyzyjny. Urządzenie daje możliwość dokumentowania i skanowania rzeczywistości w 3D, poprawiając przy tym wydajność i produktywność w terenie oraz biurze. Wszystko za sprawą prostego w obsłudze, dokładnego, mobilnego zestawu sprzętu i oprogramowania.

Skaner RTC360 został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności. Urządzenie wykonuje skany wraz ze zobrazowaniami HDR w czasie krótszym niż dwie minuty. Na komfort pracy i wydajność wpływa również możliwość gromadzenia danych przy pomocy znaczników informacyjnych. Umożliwiają one lepsze planowanie, odzwierciedlają rzeczywistość terenową i znacząco zwiększają świadomość sytuacyjną zespołów pracujących nad projektem.

Skaner laserowy Leica BLK360

Skaner laserowy Leica BLK360 należy do grupy skanerów obrazujących. Urządzenie pozyskuje informacje o otaczającym świecie wykonując kolorowe panoramiczne zdjęcia, na które następnie nakłada szczegółowe chmury punktów. Skaner działa szybko, jest mobilny i łatwy w obsłudze. Daje możliwość jeszcze szybszego pozyskiwania danych – w jednym obrazie 3600 użytkownik uzyskuje dokumentację zdjęciową i skan laserowy. Skanowanie może być realizowane w jednej z trzech rozdzielności wysokiej, standardowej lub niskiej. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z pakietem oprogramowania Leica Geosystems High-Definition Surveying (HDS) i rozwiązaniami projektowymi Autodesk.