Leica iCON iCS50 to zaawansowane urządzenie do pomiarów 3D, które zapewnia precyzyjne wyniki dzięki dokładności do 1 mm i zakresie pomiarów do 50 m (rozszerzalne do 250 m). Automatyczne pozycjonowanie przyspiesza pracę, a solidna obudowa IP54 gwarantuje trwałość w trudnych warunkach.
Darmowa dostawa od 250 zł
Leasing w 5 minut! Sprawdź
Kup teraz i płać później z PayPo
Wsparcie Ekspertów
System iCON iCS50 – zaawansowane urządzenie do pomiarów 3D i cyfrowego tyczenia
Leica iCON iCS50 to zrobotyzowany instrument budowlany klasy premium, przeznaczony do precyzyjnych pomiarów 3D oraz profesjonalnego tyczenia w budownictwie. System łączy technologię wizualnego pomiaru, automatyczne pozycjonowanie stanowiska oraz inteligentne akcesoria (Leica vPole, Leica vPen), umożliwiając jednoosobową i w pełni cyfrową organizację pracy na placu budowy.
Dokładność na poziomie 1 mm przy 10 m oraz zakres pracy od 0,3 m do 50 m (rozszerzalny do 250 m) sprawiają, że iCS50 doskonale sprawdza się przy tyczeniu instalacji MEP/HVAC, prefabrykacji, montażu konstrukcji oraz pomiarach powykonawczych. To rozwiązanie stworzone dla firm, które chcą skrócić czas realizacji i wyeliminować kosztowne błędy wykonawcze.
- Typ: zrobotyzowany system do layoutu budowlanego (construction layout tool)
- Dokładność 3D: 1 mm / 10 m
- Zakres pracy: 0,3–50 m (opcjonalnie 250 m)
- Obsługa: jednoosobowa
- Ochrona: IP54
Zastosowania i realne korzyści na budowie
Precyzyjne tyczenie punktów mocowania, przejść instalacyjnych, kanałów wentylacyjnych i tras rurowych. Automatyczne tyczenie punktów na podłodze i suficie przyspiesza realizację projektów oraz minimalizuje poprawki.
Idealne narzędzie do montażu schodów, konstrukcji stalowych i drewnianych, zabudów meblowych, elewacji czy produkcji dachów drewnianych. Tworzenie cyfrowych szablonów zwiększa dokładność prefabrykacji.
Automatyczne skanowanie konturów i powierzchni obiektów zakrzywionych. Szybkie odwzorowanie niestandardowych elementów budowlanych bez ręcznych pomiarów i ryzyka błędu.
Technologia, która redukuje błędy i skraca czas pracy
- Automatyczne pozycjonowanie stanowiska – szybkie przestawienie i natychmiastowe wznowienie pracy.
- Transmisja obrazu na żywo – pełna kontrola procesu tyczenia z poziomu tabletu.
- Leica vPole – automatyczna kompensacja wychylenia i rozpoznawanie wysokości.
- Leica vPen – bezprzewodowe pióro do tworzenia cyfrowych szablonów i pomiarów detali.
- Stałe monitorowanie pozycji – alarm przy najmniejszym przemieszczeniu instrumentu.
- Silniki Direct Drive – szybkie i precyzyjne celowanie.
Dzięki integracji z oprogramowaniem Leica iCON trades możliwy jest płynny przepływ danych projektowych (BIM-to-field), co usprawnia dokumentację i kontrolę realizacji.
Dla kogo przeznaczony jest iCON iCS50?
- Generalni wykonawcy wdrażający cyfrową organizację pracy
- Firmy instalacyjne MEP / HVAC
- Firmy prefabrykacyjne i montażowe
- Producenci konstrukcji drewnianych i stalowych
- Specjaliści BIM i inżynierowie budowlani
- Architekci wnętrz i firmy wykończeniowe
Warianty zakupu
Wersja podstawowa
Instrument iCS50 z podstawowym wyposażeniem – dla firm rozpoczynających cyfrowe tyczenie i pomiary 3D.
Wersja rozszerzona z akcesoriami
Rozszerzenie o Leica vPole, Leica vPen oraz dodatkowe akcesoria zwiększające funkcjonalność i precyzję pomiarów.
Dane techniczne System iCON iCS50
| Typ instrumentu | Zrobotyzowany system do pomiarów 3D i tyczenia |
|---|---|
| Zakres pomiaru | 0,3 m – 50 m (opcjonalnie do 250 m) |
| Dokładność punktu 3D | 1 mm przy 10 m |
| Automatyczne poziomowanie | Tak |
| Kamery | Wysokiej rozdzielczości z transmisją obrazu na żywo |
| Łączność | WiFi |
| Stopień ochrony | IP54 |
| Zasilanie | Akumulator Li-Ion |
| Obsługa | Jednoosobowa |
| Kompatybilność | Leica iCON trades |
Do pobrania
- Leica iCON iCS Instrukcja obsługi
- Leica iCS20 / iCS50 Zestaw akcesorii
- Quick start
- Leica vPen – instrukcja
- Leica vSphere – instrukcja
- Leica RC10 – instrukcja
Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące tego produktu
Czym iCS50 różni się od iCS20?
iCS50 oferuje rozszerzone możliwości współpracy z inteligentnymi akcesoriami (vPole, vPen) oraz większą elastyczność zastosowań w prefabrykacji i zaawansowanych projektach budowlanych.
Czy urządzenie umożliwia jednoosobową obsługę?
Tak. Automatyczne pozycjonowanie oraz sterowanie z tabletu pozwalają jednej osobie wykonywać pomiary i tyczenie bez wsparcia drugiego operatora.
Czy iCS50 współpracuje z projektami BIM?
Tak. Integracja z oprogramowaniem Leica iCON trades umożliwia przenoszenie danych projektowych bezpośrednio na budowę i usprawnia dokumentację powykonawczą.
W jakich warunkach może pracować urządzenie?
Klasa IP54 zapewnia odporność na pył i bryzgi wody, co pozwala pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
- Branża
- Sterowanie maszynami
