BricsCAD® Mechanical

5 087,56 zł
4 136,23 zł netto
Brutto
Wybierz licencję:
Ilość
help_outlineZapytaj o produkt
BricsCAD® Mechanical

BricsCAD® Mechanical

 

PODSTAWOWE FUNKCJE:

 • Pełna funkcjonalność BricsCAD Pro
 • Modelowanie założeń mechanicznych
 • Generowanie widoków rozstrzelonych założenia
 • Generowanie automatycznych znaczników opisowych
 • Generowanie list BOM
 • Projektowanie modeli Arkuszy Blach
 • Wstawianie standardowych komponentów z wbudowanej biblioteki
 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis funkcji

Konstrukcja Mechaniczna Oparta na AI

W BricsCAD Mechanical stworzysz projekty konstrukcji mechanicznych dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom. Wysoką jakość oprogramowania ofertujemy w atrakcyjnej cenie. Gwarantujemy wysoko rozwinięte funkcjonalności oparte na AI i umożliwiające elastyczną pracę.

Projekt części

Otrzymujesz pełną swobodę projektowania – od ogółu do szczegółu z poziomem kontroli parametrycznej jakiej potrzebujesz. W BricsCAD prezentujemy nieszablonowe podejście do modelowania 3D. Twórz błyskawicznie wieloelementowe komponenty części lub całych złożeń


Projektowanie części i komponentów

Użytkownicy doceniają BricsCAD Mechanical za przejrzysty/bezproblemowy/łatwy proces projektowania. W szybki sposób przekształć szkic 2D w trójwymiarową konstrukcję za pomocą funkcji wyciągnij, obróć lub skos. Początkowy kształt możesz nakreślić używając wbudowanych prymitywów 3D. Szczegóły określisz przy użyciu operacji logicznych i edycji za pomocą dynamicznego modelowania bezpośredniego, wytłoczeń, zaokrągleń oraz fazowań. W prosty sposób zaimportujesz przygotowany już projekt bryły 3D i edytujesz go jako komponenty natywne.

 

Elastyczne modelowanie 3D

Projektowanie 3D jeszcze nigdy nie było tak komfortowe. Parametry dodajesz tam gdzie jest to konieczne, bez względu na historię projektu. Dzięki temu osiągnęliśmy dynamiczne i interaktywne modelowanie bezpośrednie.

Parametry i wiązania 3D

Buduj systemy wiązań, steruj częściami w sposób formalny, buduj komponenty oparte na tabelach projektowych i zmieniaj parametry komponentów w panelu Właściwości BricsCAD. PARAMETRYZUJ A.I. przekształca części w inteligentne komponenty oparte na konkretnych parametrach w ciągu zaledwie kilku sekund.

Funkcje kopiowania

Stwórz model 3D i wykorzystuj go wiele razy. Powielaj istniejące elementy w bryłach – otwory, żebra lub kieszenie. 

Modelowanie Arkuszy Blach

Importuj lub modeluj od podstaw

BricsCAD Mechanical pozwala na swobodne podejście do projektowania arkuszy blach. Możesz tworzyć poszczególne komponenty od podstaw przy wykorzystaniu przeznaczonych do tego narzędzi lub przekonwertować wymodelowane wcześniej elementy bryłowe przy pomocy jednego polecenia. Dzięki różnorodności dostępnych funkcji poświęcasz więcej czasu na rozwój projektu oraz jego detalowanie i nie musisz przy tym martwić się o definiowanie elementów arkuszy blach.

Edytowalny projekt

Elementy arkuszy blach mogą być edytowalne z pełną swobodą i funkcjonalnością modelowania bezpośredniego, zachowując jednocześnie asocjacyjność całego modelu i wszystkich jego części składowych (kołnierzy, gięć, złączeń, wycięć, itd.).

Automatyczne rozkładanie modelu

Trójwymiarowy projekt blaszany można rozłożyć jednym kliknięciem tworząc na jego podstawie reprezentację 2D, która pozostaje dwukierunkowo skojarzona z samym modelem. Możesz także skorzystać z narzędzi do automatycznego rozkładania modeli i wysyłania plików części do standardowych systemów CAM.

 

Modelowanie Bezpośrednie oparte na funkcjach

Wszystkie elementy arkuszy blach (kołnierze, gięcia, wycięcia, etc.) są odwzorowane przy pomocy odpowiednich funkcji w programie. Takie podejście zapewnia elastyczność modelowania bezpośredniego z dokładnym zachowaniem intencji projektowych.

Konwertowanie na Arkusz Blachy

Modele bryłowe stworzone uprzednio w BricsCAD lub innym programie CAD mogą być automatycznie przekonwertowane na arkusze blach. Rozpoznane i wstawione do modelu funkcje można ręcznie doprecyzować lub wyedytować, aby uzyskać pożądany efekt w krótkim czasie.

Rozkładanie

Generuj rozłożone reprezentacje 2D i 3D, aby dostarczać gotowy projekt do systemów CAM. Rozłożone reprezentacje 3D mogą być dowolnie edytowane w celu naprawienia wykrytych błędów, zachowując jednocześnie synchronizację z modelem bazowym.Pokaż więcej

Projektowanie Złożeń

Projektowanie złożeń w dwóch kierunkach

Użytkownicy BricsCAD Mechanical maja możliwość tworzenia złożonych hierarchii części i pod-złożeń korzystając z metod projektowania oddolnej lub odgórnej. Wykorzystując BricsCAD Communicator można również zaimportować złożenia z innych systemów CAD i włączyć do modelu parametryczną geometrię zdefiniowaną w tych złożeniach.

Zaawansowane Projektowanie Złożeń

Projektuj nowe części w ramach danego złożenia lub sprawnie składaj złożenia z istniejących już komponentów. Możesz dodatkowo wstawiać parametryczne wiązania 3D pomiędzy komponentami w celu uzyskania solidnej reprezentacji projektu.

Zestawienia Listy Materiałów (BOM)

Automatycznie twórz tabelki BOM górnego poziomu, zestawienia części lub hierarchiczne tabele z Twoich złożeń. Generowane zestawienia są w pełni edytowalne. Masz także możliwość definiowania niestandardowych właściwości części oraz wskazywania ich w swoim modelu złożenia za pomocą automatycznie tworzonych balonów opisowych.

Łączenia Złożeń, Analiza Kinematyczna oraz Animacje

Wykorzystaj wiązania 3D w celu ustawienia połączeń między elementami w danym złożeniu. Pozostałe elementy swobodne mogą zostać użyte do analizy kinematycznej całego mechanizmu. Możesz także wykorzystać wiązania parametryczne do sterowania tworzonymi złożonymi animacjami 3D 

Pokaż więcej

Efektywne tworzenie dokumentacji 2D

W prosty sposób przekształć projekt mechaniczny do stanu rysunków technicznych.

Automatycznie twórz widoki rysunkowe części i złożeń 3D. Z łatwością dodawaj wymagane opisy, razem z wymiarami i adnotacjami. Wszystkie wstawione widoki rysunków odświeżają się automatycznie z każdym razem, gdy edytujesz model.

 • Podstawowe Widoki
 • Widoki rzutów
 • Widoki przekrojów
 • Widoki detalu
 • Tabela BOM
 • Balony

Tworzenie rysunków wymaga znacznie mniej czasu dzięki widokom o jakości roboczej. Gdy korzystasz z wielordzeniowych procesorów tworzysz dokładne i staranne widoki w superszybkim czasie. BricsCAD Mechanical reaguje na Twoje dane wejściowe podczas generowania rysunków w tle.

Automatyczna aktualizacja rysunku

Wszelkie zmiany wprowadzone przez Ciebie w rysunku 2D są automatycznie aktualizowane w modelu 3D. Dzięki asocjacyjnemu połączeniu i aktualizacji w czasie rzeczywistym masz możliwość szybkich zmian projektu.

Widoki przekrojów

Twórz widoki przekrojów części i złożeń 3D. Płaszczyzny przekrojów możesz określać linią narysowaną w widoku podstawowym. Bardziej skomplikowane przekroje stworzysz dzięki: półprzekrojom, przekrojom odsuniętym i przekrojom wyrównanym.

 

Prosty Sposób Wykorzystania Danych

Kompatybilność z konkurencyjnymi CAD’ami oraz 400 aplikacjami

Bezproblemowo przenieś model CAD z zewnętrznego formatu do BricsCAD z rozszerzeniem Communicator. Łatwo i szybko wbuduj go w swoje zespoły, modyfikuj go za pomocą bezpośredniego modelowania lub spraw, aby był inteligentny, stosując parametry.

031
2022-10-12

Specyficzne kody