Wykrywacz Ultra 5 WATT STANDARD

Leica
12 699,00 zł
Brutto
Ilość
help_outlineZapytaj o produkt
Wykrywacz Ultra 5 WATT STANDARD

Wykrywacz Ultra 5 WATT STANDARD

 

Wkrywacz Leica ULTRA 5WATT to wykrywacz do precyzyjnego śledzenia instalacji podziemnych, dzięki któremu odnajdziemy rury i kable znajdujące się pod powierzchnią.

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Prezentowany detektor Leica można uznać za jedno z najbardziej zaawansowanych na świecie narzędzi do namierzania przebiegu różnego rodzaju instalacji. Dwie najważniejsze zalety wykrywacza to cyfrowo przetwarzany sygnał oraz płynna regulacja częstotliwości od 50 Hz do 200 kHz, co umożliwia odnalezienie każdego rodzaju podziemnej instalacji, czyli między innymi kabli energetycznych, infrastruktury telefonicznej, rur stalowych, kamer i sond.

Wykrywacz Leica Ultra Standard wyposażony jest w funkcję kompasu, dzięki któremu precyzyjnie określimy miejsce zalegania obiektu. Wyniki poszukiwań prezentowane są graficznie oraz dźwiękowo na sporym ekranie. Leica Ultra Standard posiada odporność na poziomie IP65, dzięki czemu doskonale da sobie radę w nawet bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Złożoność infrastruktury podziemnej stale rośnie. W związku z tym uzyskanie dokładnych informacji o położeniu i przebiegu siedzi podziemnych nigdy nie było tak istotne. Ochrona instalacji podziemnych podczas prowadzenia wykopów wymaga dokładnego określenia położenia i przebiegu istniejących przewodów podziemnych.

Leica ULTRA to najbardziej zaawansowany, precyzyjny system do śledzenia przebiegu instalacji podziemnych. Inteligentne przetwarzanie sygnału zostało zintegrowane z unikalnymi i elastycznymi trybami pracy, aby zaoszczędzić czas i poprawić wiarygodność otrzymywanych wyników. Wybór kilku anten oraz spersonalizowanych częstotliwości umożliwia indywidualną konfigurację instrumentu do realizacji konkretnych prac na placu budowy. Instrument wyposażono w system AIM, monitorujący zakłócenia sygnału i podpowiadający, który tryb powinien zostać użyty celem osiągnięcia najlepszych rezultatów.

AIM - Pomiar zakłóceń z otoczenia

Podczas pracy w środowiskach o dużym zagęszczeniu instalacji podziemnych, zakłócenia zewnętrzne mogą mieć wpływ na skuteczność wykrywania. Aby zminimalizować wpływ zakłóceń Leica ULTRA został wyposażony w zaawansowany system do wykrywania zakłóceń pochodzących z otoczenia (AIM), który analizuje zewnętrzne sygnały pod kątem szumu i rekomenduje najlepsze częstotliwości do dokładnego wykrywania instalacji podziemnych.

Pomiary offsetowe

Zawsze może się zdarzyć, że instalacja podziemna będzie przebiegać zbyt blisko lub pod przeszkodą terenową. Dzięki opcji pomiarów offsetowych, wykrywacz Leica Ultra może wyśledzić przewód, gdy nie znajduje się bezpośrednio nad nim. Funkcja wykorzystuje dostępne dane do oszacowania poziomej i pionowej odległości.

Zdalna łączność między wykrywaczem i generatorem

Zaawansowana łączność między wykrywaczem Leica Ultra i generatorem umożliwia sterowanie pracą generatora sygnału bezpośrednio z wykrywacza. Pracuj mądrzej i na większych odległościach, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w krótszym czasie eliminując potrzebę chodzenia do generatora w celu zmiany jego ustawień.

Zalety wykrywacza Leica Ultra Standard:

 • Duży, czytelny wyświetlacz LED z podświetleniam pokazujący wyraźne informacje na temat położenia i śledzenia przebiegu instalacji podziemnej.
 • Częstotliwości niestandardowe:
  - Indywidualna konfiguracja do realizacji określonych prac na placu budowy
  - Tryby pracy konfigurowane przez Użytkownika od 50 Hz do 200 kHz
  - Możliwość wyboru ze 100 skonfigurowanych częstotliwości lub ustawienie własnych częstotliwości.
 • Kompas pokazujący użytkownikowi kierunek wykrywanej instalacji podziemnej.
 • Bluetooth umożliwia bezprzewodową łączność z oprogramowaniem działającym na laptopie, odbiornikiem terenowym GIS lub odbiornikiem GNSS
 • Zwiększona moc wyjściowa generatora - 5W lub 12 W dla lepszej wydajności lokalizacji
 • Zaprojektowany do pracy w najcięższych warunkach:
  - norma środowiskowa IP65
  - odporny na wstrząsy
  - odporny na wnikanie wody i pyłu
 • Możliwość wyboru konfiguracji anteny dla lepszej lokalizacji. Wybierz między większym zasięgiem, węższym sygnałem maksymalnym, redukcją szumów lub łatwiejszym wykrywaniem zgrubnym.
 • Kontrola kierunku prądu sygn. pozwalająca na identyfikację śledzonej instalacji podziemnej pośród wielu równolegle przebiegających przewodów. Włącz specjalny sygnał kierunku prądu sygn. wysyłany przez generator, na kompasie wykrywacza zostanie wyświetlona strzałka, która poprowadzi Cię wzdłuż przebiegu szukanej instalacji.

818699

Specyficzne kody