Wykrywacz Ultra 12 WATT ADVANCED

Leica
19 599,00 zł
15 934,15 zł netto
Brutto
Ilość
help_outlineZapytaj o produkt
Wykrywacz Ultra 12 WATT ADVANCED

Wykrywacz Ultra 12 WATT ADVANCED

 

Wkrywacz Leica ULTRA 12 WATT to wykrywacz do precyzyjnego śledzenia instalacji podziemnych, dzięki któremu odnajdziemy rury i kable znajdujące się pod powierzchnią.

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

System wykrywania i śledzenia instalacji podziemnych Leica ULTRA

Najlepsze dokładne wykrywanie podczas szybszej, bardziej rzetelnej pracy

Wykrywacz Leica ULTRA

Oszczędzaj czas i zwiększ wiarygodność wyników dzięki Leica ULTRA, naszemu najbardziej zaawansowanemu, precyzyjnemu instrumentowi do śledzenia przebiegu instalacji podziemnych.

Sieci instalacji podziemnych stają się coraz bardziej złożone, dlatego też uzyskiwanie dokładnych informacji o położeniu i przebiegu sieci podziemnych nigdy nie było tak istotne. Ochrona instalacji podziemnych podczas prowadzenia wykopów, wymaga dokładnego określenia położenia i przebiegu istniejących przewodów podziemnych.

Łącząc funkcję inteligentnego przetwarzania sygnału z unikalnymi, elastycznymi trybami pracy, Leica ULTRA precyzyjnie śledzi zakopane linie instalacyjne, umożliwiając bezpieczne dokonywanie wykopów i pomiarów sieci. Niespotykana wydajność, prostota obsługi i elastyczność

Narzędzie zoptymalizowane pod kątem śledzenia instalacji podziemnych

 • Ustawienia dla trudnych warunków środowiskowych
  Zoptymalizuj instrument, aby sprostać najtrudniejszym i najbardziej złożonym warunkom na budowie. Wykrywacz Leica ULTRA można skonfigurować pod kątem różnych warunków środowiskowych danego projektu - dostępnych jest ponad 100 programowalnych częstotliwości pracy. Tryby programów można dostosować do anten, co zapewnia jeszcze lepszą dokładność i powtarzalność.
 • Najlepsze częstotliwości w przepełnionym środowisku
  Podczas pracy w zatłoczonym środowisku Leica ULTRA korzysta z pomiaru zakłócających czynników zewnętrznych (Ambient Interference Measurement, AIM), który polega na cyfrowej analizie otoczenia pod względem hałasu i sugeruje częstotliwości najlepsze do dokładnego śledzenia instalacji.
 • Śledź instalacje podziemne przez dowolne przeszkody terenowe
  Zawsze może się zdarzyć, że instalacja podziemna będzie przebiegać zbyt blisko lub pod przeszkodą terenową. Dzięki opcji pomiarów offsetowych wykrywacz Leica ULTRA śledzi przewód, gdy nie znajduje się bezpośrednio nad nim. Funkcja wykorzystuje dostępne dane do oszacowania poziomej i pionowej (głębokość) odległości.
 • Zdalna łączność miedzy wykrywaczem i generatorem
  Steruj generatorem bezpośrednio z odbiornika dzięki nowatorskiej metodzie łączności pomiędzy odbiornikiem Leica ULTRA a generatorem. Nigdy więcej spacerowania pomiędzy linią śledzenia a generatorem - po prostu automatycznie dostosuj ustawienia.
 • Obsługa za pomocą czytelnego wyświetlacza
  Czytelny, graficzny ekran LCD ze strzałkami kierunkowymi automatycznego, dokładnego określania. Zapewnij rzetelne i szybkie śledzenie we wszystkich warunkach pracy, w dzień i w nocy, dzięki dużemu, podświetlanemu wyświetlaczowi.
 • Integracja GNSS i GIS
  Prawdziwie jednoosobowa obsługa i jednoetapowe pozyskiwanie danych do mapowania instalacji podziemnych lub dokonywania pomiarów. Narzędzie Leica ULTRA można zintegrować z urządzeniami pozyskiwania danych GNSS lub GIS.
 • Podwójna łączność
  Zintegruj system Leica ULTRA z korektami GNSS RTK z opracowanym na zamówienie oprogramowaniem do mapowania, aby zapewnić prawdziwie jednoosobowe rozwiązanie do przechwytywania danych z funkcją powrotu do bazy w czasie rzeczywistym w celu niemal natychmiastowego mapowania.
 • 12-watowy wyjście nadajnika
  Wiodący w klasie, 12-watowy nadajnik (model Advanced) poprawia transmisję sygnału wzdłuż dużych, bezpośrednio zakopanych mediów.
 • Najwyższa żywotność baterii
  Korzystanie z baterii alkalicznych - nadajnik 100 godzin, odbiornik - 30 godzin.

Prezentowany detektor Leica można uznać za jedno z najbardziej zaawansowanych na świecie narzędzi do namierzania przebiegu różnego rodzaju instalacji. Dwie najważniejsze zalety wykrywacza to cyfrowo przetwarzany sygnał oraz płynna regulacja częstotliwości od 50 Hz do 200 kHz, co umożliwia odnalezienie każdego rodzaju podziemnej instalacji, czyli między innymi kabli energetycznych, infrastruktury telefonicznej, rur stalowych, kamer i sond.

Wykrywacz Leica Ultra Standard wyposażony jest w funkcję kompasu, dzięki któremu precyzyjnie określimy miejsce zalegania obiektu. Wyniki poszukiwań prezentowane są graficznie oraz dźwiękowo na sporym ekranie. Leica Ultra Standard posiada odporność na poziomie IP65, dzięki czemu doskonale da sobie radę w nawet bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Złożoność infrastruktury podziemnej stale rośnie. W związku z tym uzyskanie dokładnych informacji o położeniu i przebiegu siedzi podziemnych nigdy nie było tak istotne. Ochrona instalacji podziemnych podczas prowadzenia wykopów wymaga dokładnego określenia położenia i przebiegu istniejących przewodów podziemnych.

Leica ULTRA to najbardziej zaawansowany, precyzyjny system do śledzenia przebiegu instalacji podziemnych. Inteligentne przetwarzanie sygnału zostało zintegrowane z unikalnymi i elastycznymi trybami pracy, aby zaoszczędzić czas i poprawić wiarygodność otrzymywanych wyników. Wybór kilku anten oraz spersonalizowanych częstotliwości umożliwia indywidualną konfigurację instrumentu do realizacji konkretnych prac na placu budowy. Instrument wyposażono w system AIM, monitorujący zakłócenia sygnału i podpowiadający, który tryb powinien zostać użyty celem osiągnięcia najlepszych rezultatów.

AIM - Pomiar zakłóceń z otoczenia

Podczas pracy w środowiskach o dużym zagęszczeniu instalacji podziemnych, zakłócenia zewnętrzne mogą mieć wpływ na skuteczność wykrywania. Aby zminimalizować wpływ zakłóceń Leica ULTRA został wyposażony w zaawansowany system do wykrywania zakłóceń pochodzących z otoczenia (AIM), który analizuje zewnętrzne sygnały pod kątem szumu i rekomenduje najlepsze częstotliwości do dokładnego wykrywania instalacji podziemnych.

Pomiary offsetowe

Zawsze może się zdarzyć, że instalacja podziemna będzie przebiegać zbyt blisko lub pod przeszkodą terenową. Dzięki opcji pomiarów offsetowych, wykrywacz Leica Ultra może wyśledzić przewód, gdy nie znajduje się bezpośrednio nad nim. Funkcja wykorzystuje dostępne dane do oszacowania poziomej i pionowej odległości.

Zdalna łączność między wykrywaczem i generatorem

Zaawansowana łączność między wykrywaczem Leica Ultra i generatorem umożliwia sterowanie pracą generatora sygnału bezpośrednio z wykrywacza. Pracuj mądrzej i na większych odległościach, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w krótszym czasie eliminując potrzebę chodzenia do generatora w celu zmiany jego ustawień.

Zalety wykrywacza Leica Ultra Standard:

 • Duży, czytelny wyświetlacz LED z podświetleniam pokazujący wyraźne informacje na temat położenia i śledzenia przebiegu instalacji podziemnej.
 • Częstotliwości niestandardowe:
  - Indywidualna konfiguracja do realizacji określonych prac na placu budowy
  - Tryby pracy konfigurowane przez Użytkownika od 50 Hz do 200 kHz
  - Możliwość wyboru ze 100 skonfigurowanych częstotliwości lub ustawienie własnych częstotliwości.
 • Kompas pokazujący użytkownikowi kierunek wykrywanej instalacji podziemnej.
 • Bluetooth umożliwia bezprzewodową łączność z oprogramowaniem działającym na laptopie, odbiornikiem terenowym GIS lub odbiornikiem GNSS
 • Zwiększona moc wyjściowa generatora - 5W lub 12 W dla lepszej wydajności lokalizacji
 • Zaprojektowany do pracy w najcięższych warunkach:
  - norma środowiskowa IP65
  - odporny na wstrząsy
  - odporny na wnikanie wody i pyłu
 • Możliwość wyboru konfiguracji anteny dla lepszej lokalizacji. Wybierz między większym zasięgiem, węższym sygnałem maksymalnym, redukcją szumów lub łatwiejszym wykrywaniem zgrubnym.
 • Kontrola kierunku prądu sygn. pozwalająca na identyfikację śledzonej instalacji podziemnej pośród wielu równolegle przebiegających przewodów. Włącz specjalny sygnał kierunku prądu sygn. wysyłany przez generator, na kompasie wykrywacza zostanie wyświetlona strzałka, która poprowadzi Cię wzdłuż przebiegu szukanej instalacji.

Leica Ultra: System precyzyjnego śledzenia instalacji podziemnych

System Leica Ultra do wykrywania kabli to precyzyjne wykrywanie i śledzenie instalacji podziemnych, których złożoność stale rośnie. W obliczu coraz bardziej złożonych i rozległych instalacji podziemnych ich dokładne wykrywanie i śledzenie przebiegu sieci staje się kluczowe dla prawidłowego przebiegu robót ziemnych oraz ograniczenia kosztów wynikających z ewentualnych awarii. Ochrona instalacji podziemnych podczas prowadzenia wykopów na różnych głębokości wymaga określenia położenia i przebiegu przewodów znajdujących się pod ziemią, a nierzadko także pod warstwami utwardzającymi – asfaltem, kostką brukową, nawierzchnią przepuszczalną. System Leica Ultra do wykrywania kabli sprawdza się w tych zastosowaniach najlepiej.

Leica Ultra: Do czego służy system wykrywania kabli?

Leica Ultra to najbardziej zaawansowany na rynku precyzyjny system do śledzenia instalacji podziemnych. System znajduje zastosowanie w budownictwie liniowym i kubaturowym – wszędzie tam, gdzie realizowane prace budowlane i konstrukcyjno-budowlane wymagają naruszenia gruntu na dowolnej głębokości.

System Leica Ultra do wykrywania kabli wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dzięki czemu oszczędza czas operatorów i poprawia wiarygodność otrzymywanych wyników. Jego największą zaletą jest uniwersalny charakter – dzięki wyborowi kilku anten oraz spersonalizowanych częstotliwości Leica Ultra umożliwia indywidualną konfigurację instrumentu, a co za tym idzie realizację konkretnych prac na placu budowy. To inteligentne rozwiązanie wyposażone dodatkowo w system AIM monitoruje zakłócenia sygnału i w czasie rzeczywistym podpowiada operatorowi, który tryb pracy powinien zostać wybrany w celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych wyników pomiaru.

Cechy charakterystyczne systemu Leica Ultra?

Leica Ultra to urządzenie zaprojektowane i wykonane z myślą o łatwiej i wydajnej pracy. Urządzenie charakteryzuje się:

 • wyposażeniem w duży, czytelny wyświetlacz LED z podświetleniem umożliwiającym precyzyjny odczyt wyników w każdych warunkach,
 • obsługą częstotliwości niestandardowych umożliwiającą indywidualną konfigurację urządzenia do realizacji określonych prac na placu budowy,
 • wyposażeniem w kompas, który wskazuje operatorowi kierunek biegu wykrywanej/śledzonej instalacji podziemnej,
 • wyposażeniem w bezprzewodową komunikację BLUETOOTH umożliwiającą łączność z oprogramowaniem działającym na laptopie lub odbiornikiem terenowym,
 • możliwością konfiguracji anteny odbiorczej adekwatnie do warunków w danej lokalizacji.

Klientów zainteresowanych systemem do wykrywania kabli Leica Ultra zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z oferowanym rozwiązaniem, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.

DO POBRANIA

Leica ULTRA - Dane techniczne

Katalog rozwiązań Leica Geosystems dla Budownictwa

Rozwiązania Detekcji Leica Geosystems - Broszura

818698

Specyficzne kody