Skaner Leica RTC 360 - szybki, precyzyjny, mobilny!

Skaner Leica RTC 360 - szybki,  precyzyjny, mobilny!

Skaner Leica RTC 360 to bardzo wszechstronny i niezawodny skaner obrazujący 3D. Podobnie jak jego młodszy brat (Leica BLK360 nowej generacji), RTC 360 współpracuje z mobilną aplikacją CYCLONE FIELD 360. Dzięki niej możliwe jest łączenie/rejestrowanie pojedynczych skanów w czasie rzeczywistym w jeden obraz 3D. Czas wykonania pojedynczego skanu w rozdzielczości 12 mm to zaledwie 26 sekund.


Dodatkowym atutem skanera Leica RTC 360 jest prostota obsługi. Skaner posiada duży czytelny wyświetlacz, a jego przejrzyste i proste w obsłudze menu ułatwi pracę najbardziej wymagającym użytkownikom. Kompaktowe wymiary (120x240x230mm) i relatywnie niska waga (5,35kg) sprawiają, że w połączeniu ze składanym lekkim karbonowym statywem z łatwością ustawimy go w trudno dostępnych miejscach.


Skaner oferuje wysoką precyzję pozyskiwania obrazów 3D. Dokładność pomiaru pojedynczego punktu 3D wynosząca 1,9 mm/10 m, zasięg pomiaru wynoszący aż 130 m oraz prędkość do 2 000 000 pkt. na min. czynią RTC 360 bardzo wszechstronnym urządzeniem. Pozyskane dane o niskim poziomie szumów pozwalają uzyskać ostre oraz bogate w szczegóły wysokiej jakości skany, przydatne do wykorzystania w wielu branżach.


Skaner RTC 360 jako pierwszy został wyposażony w sprawdzony i bardzo doceniany przez użytkowników system inercyjny VIS (Visual Inertial System). Skaner posiada aż 5 kamer w których producent ukrył tę inteligentną technologię. Dzięki VIS skaner zna swoje położenie i jest w stanie lokalizować poszczególne stanowiska względem siebie. VIS śmiało można nazwać wirtualnym szkicownikiem. Dodatkowo w trosce o bezpieczeństwo podzespołów firma Leica Geosystems wyposażyła urządzenie w klasę szczelności IP54.
Dzięki swojej zaawansowanej technologii jest on niezwykle przydatnym narzędziem dla profesjonalistów zajmujących się architekturą, geodezją, inżynierią, budownictwem, przemysłem oraz wieloma innymi dziedzinami takimi jak: bezpieczeństwo publiczne, kryminalistyka, dziedzictwo kulturowe.