Skaner Leica BLK2GO

Skaner Leica BLK2GO

Skaner Leica BLK2GO

 

BLK2GO to ręczny kinematyczny skaner laserowy do obrazowania. Łączy w sobie technologie wizualizacji, LiDAR i obliczeń danych aby skanować w 3D, umożliwiając użytkownikom znacznie większą elastyczność i efektywność w rejestrowaniu obiektów i przestrzeni. Dzięki temu kompaktowemu skanerowi 3D przechwycimy dane dużego budynku, konstrukcji lub otoczenia w najszybszy i najłatwiejszy sposób. Ręczny skaner laserowy BLK2GO odtwarza przestrzenie w 3D podczas ruchu. Przechwytuje obrazy i chmury punktów z dokładnymi wymiarami w czasie rzeczywistym i wykorzystuje technologię SLAM do rejestrowania trajektorii w przestrzeni.

 

Cechy i właściwości skanera BLK2GO:

 

·         Prosty w obsłudze - do sterowania BLK2GO wystarczy jeden przycisk. Włącz go, chodź, a BLK2GO wykona miliony dokładnych pomiarów, aby odtworzyć otaczającą Cię przestrzeń w 3D.

 

·         Szybki - skanuj w trakcie pracy, bez żadnych przerw. Cyfrowe rejestrowanie otaczającej Cię przestrzeni odbywa się w czasie rzeczywistym, gdy się po niej poruszasz.

 

·         Mobilny - dzięki swoim kompaktowym wymiarom i wadze 775 g jest bardzo poręczny. Wystarczy chwycić go w dłoń, ruszyć przed siebie, aby przechwytywać dane.

 

·         Grandslam (Simultaneous Localization and Mapping ) - połączenie szybkiego dwuosiowego sensora LiDAR, wielokamerowego systemu wizyjnego i inercyjnej jednostki pomiarowej, dzięki której BLK2GO może samodzielnie nawigować.

 

·         Lidar Slam BLK2GO - identyfikuje różne powierzchnie i unikalną geometrię w danych LiDAR, które analizuje w celu obliczenia swojej pozycji 3D.

 

·         Wizualny Slam - trzy panoramiczne kamery identyfikują podobieństwa pomiędzy kolejnymi obrazami w celu obliczenia ruchu skanera w przestrzeni 3D.

 

·         IMU - podczas chodzenia IMU (Inertial Measurement Unit) wykrywa Twój ruch, aby obliczyć zmianę pozycji BLK2GO w przestrzeni 3D.

 

·         BIM - zyskaj wszystkie potrzebne wymiary i wyeliminuj zgadywanie podczas tworzenia modeli budynku.

 

·         Lekka aluminiowa konstrukcja - ważąca 775 gramów z baterią, matowa aluminiowa konstrukcja BLK2GO zapewnia doskonałą swobodę ruchów.

 

·         Inteligentny uchwyt BLK2GO - zawiera łączność WLAN, akumulator umożliwiający 45 minut ciągłego skanowania, przechowywanie danych przez 6 godzin skanowania, port USB-C do szybkiego przesyłania danych.

 

Skaner Leica BLK2GO może być stosowany w różnych obszarach, takich jak:

·         Architektura - architekci i inni specjaliści AEC używają BLK2GO do dokumentowania warunków powykonawczych w celu renowacji i renowacji istniejących przestrzeni. Rejestruj ogromne budynki z szybkością, dokładnością i wydajnością, aby stworzyć podstawę dla projektów BIM i rysunków CAD.

 

·         Zarządzenie obiektami - zarządzający obiektami mogą wykorzystywać skany BLK2GO do podejmowania trafnych i świadomych decyzji dotyczących swoich nieruchomości. Szczegółowe plany pięter pozwalają zarządcom obiektów zrozumieć i ulepszyć układ konkretnych obiektów oraz lepiej zrozumieć dokładną lokalizację aktywów w ich kluczowych katalogach.

 

·         Planowaniu przestrzeni BLK2GO - można używać do mapowania dużych i złożonych budynków, takich jak: szpitale, biura i kampusy uniwersyteckie, z niespotykaną szybkością. Dokładne plany pięter, które można zbudować na podstawie danych BLK2GO, usprawniają proces modernizacji.

 

·         Nieruchomościach - w nieruchomościach liczy się każdy metr kwadratowy. Dokładne plany pięter wygenerowane za pomocą BLK2GO zapewniają, że właściciele otrzymają tyle, ile jest warta ich nieruchomość, a kupujący dokładnie wiedzą, za co płacą.

 

·         Inżynierii - Inżynierowie wnoszą do projektu swoje umiejętności rozwiązywania problemów. Projektując z myślą o konkretnych celach, inżynierowie potrzebują odpowiednich narzędzi. Dzięki BLK2GO mogą skanować przestrzenie oraz cyfrowo analizować, projektować i budować najlepsze rozwiązania dla danego projektu.

BLK2GO