Skaner Leica BLK2FLY – DRON SKANUJĄCY

Skaner Leica BLK2FLY – DRON SKANUJĄCY

Skaner Leica BLK2FLY – Dron skanujący 

Innowacyjne Narzędzie dla Architektury i Budownictwa

 

W dzisiejszym świecie, gdzie precyzja i szybkość mają kluczowe znaczenie, nowoczesne technologie odgrywają coraz większą rolę w branży architektonicznej i budowlanej. Wśród najnowszych narzędzi, które rewolucjonizują sposób, w jaki projektujemy i budujemy, znajduje się skaner Leica BLK2FLY. Pozwala on architektom i inżynierom z innych branż związanych z budownictwem dokładnie analizować i dokumentować teren oraz istniejące struktury budowlane w sposób dotąd nieosiągalny.

Czym jest Leica BLK2FLY?

                         

Leica BLK2FLY to zaawansowany skaner LiDAR, zaprojektowany specjalnie dla branży architektonicznej i budowlanej. Wykorzystuje on technologię LiDAR (Light Detection and Ranging), która umożliwia szybkie i precyzyjne skanowanie terenu oraz struktur budowlanych, generując trójwymiarowe chmury punktów.

Co ważne, nie jest to dron z dodatkowo zamontowanym sensorem skanującym tylko jest to skaner trwale zespolony z dronem do szybkiego i precyzyjnego skanowania terenu oraz struktur budowlanych. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie szczegółowych danych nawet z trudno dostępnych obszarów.

BLK2FLY wykorzystuje zaawansowaną technologię fuzji czujników, która łączy LiDAR SLAM, Visual SLAM, radar i GNSS w celu dokładnego i pełnego przechwytywania rzeczywistości. Wystarczy na mapie w aplikacji mobilnej wskazać obszar, który chcemy zeskanować i skaner sam zaplanuje lot i czas skanowania. System baterii typu hot swap pozwala na wymianę baterii podczas pracy, zapewniając ciągłość misji skanowania.

BLK2FLY jest również niezwykle mobilny, ze względu na swoją lekkość (2,6 kg) oraz możliwość łatwego składania w walizkę transportową ze wszystkimi akcesoriami.

Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom i wszechstronnym zastosowaniom, skaner Leica BLK2FLY staje się niezbędnym narzędziem dla architektów, inżynierów i deweloperów, którzy dążą do efektywności, dokładności i innowacyjności w swoich projektach budowlanych. Jego wprowadzenie na rynek otwiera nowe możliwości w dziedzinie gromadzenia danych przestrzennych, przyczyniając się do dalszego rozwoju technologicznego w branży.