Niwelatory optyczne Leica Geosystems seria NA700 - precyzja i niezawodność w pomiarach

Niwelatory optyczne Leica Geosystems seria NA700 - precyzja i niezawodność w pomiarach

Leica Geosystems od lat dostarcza innowacyjne rozwiązania w dziedzinie pomiarów. Wśród szerokiej gamy produktów znajdują się niwelatory optyczne serii NA700, które wyróżniają się precyzją, wytrzymałością oraz łatwością obsługi. Zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalistach, którzy potrzebują niezawodnego sprzętu do realizacji codziennych zadań pomiarowych.

Niwelatory optyczne serii NA700 są znane ze swojej wysokiej jakości optyki, co gwarantuje dokładne i wyraźne odczyty. Seria ta obejmuje modele: NA720, NA724, NA728, NA730, NA730 plus, które różnią się powiększeniem lunety oraz dokładnością pomiaru. Każdy z tych modeli został zaprojektowany tak, aby sprostać różnorodnym wymaganiom użytkowników, od standardowych prac budowlanych po bardziej zaawansowane zadania inżynieryjne.

Dane techniczne niwelatorów optycznych serii NA700:

 

Kluczowe cechy niwelatorów optycznych serii NA700:

Wysoka precyzja - niwelatory Leica serii NA700 oferują doskonałą dokładność pomiarów. Modele te posiadają kompensatory automatyczne, które zapewniają stabilność i niezawodność nawet w trudnych warunkach terenowych.

Trwałość, wytrzymałość i odporność na uderzenia - produkty Leica Geosystems są znane ze swojej solidnej konstrukcji. Niwelatory NA700 są odporne na wodę i pył (stopień ochrony IP57), co pozwala na pracę w każdych warunkach atmosferycznych.

Ergonomia i łatwość użycia - ergonomiczny design i intuicyjne elementy sterujące sprawiają, że niwelatory te są niezwykle łatwe w obsłudze. Pryzmat sprawia, że regulacja libelli jest niezwykle łatwa. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko i sprawnie przeprowadzać pomiary, minimalizując czas potrzebny na szkolenie.

Wysoka jakość optyki i dobra widoczność - dzięki zaawansowanej technologii optycznej, niwelatory NA700 oferują jasny i wyraźny obraz, co jest kluczowe dla dokładnych pomiarów. Wysokiej jakości lunety z wysokim stopniem natężenia światła zapewniają wyraźne i precyzyjne odczyty nawet przy słabym oświetleniu. Luneta wypełniona jest azotem, co zapobiega osadzaniu się pary wodnej na soczewce i tym samym zapewnia dobrą widoczność.

Wygodne celowanie i przyjemne odczytywanie pomiarów - za pomocą celownika można łatwo i szybko wycelować w łatę mierniczą. Dodatkowo ergonomiczny układ optyczny i ostry obraz zapobiegają szybkiemu męczeniu oczu.

Brak konieczności przeliczania - odczytywanie wyników następuje bezpośrednio obok lunety celowniczej, do wyboru z podziałką w stopniach lub gonach.

 

Niwelatory serii NA700 są idealne do szerokiego zakresu zastosowań w budownictwie, inżynierii i geodezji. Mogą być używane do:

  • niwelacji terenu - precyzyjne pomiary wysokościowe w trakcie przygotowywania terenu pod budowę,
  • kontroli poziomu i wysokości - regularne sprawdzanie poziomu fundamentów, płyt betonowych oraz innych elementów konstrukcyjnych,
  • prac inżynieryjnych - dokładne pomiary i wytyczenia przy budowie dróg, mostów i innych dużych projektach infrastrukturalnych.

Niwelatory optyczne Leica Geosystems serii NA700 to synonim jakości, precyzji i niezawodności. Dzięki zaawansowanej technologii i solidnej konstrukcji, niwelatory te stanowią doskonałe narzędzie dla profesjonalistów w dziedzinie geodezji i budownictwa. Wybierając niwelatory optyczne serii NA700, masz pewność, że urządzenia zapewnią dokładność i efektywność Twoich pomiarów przez wiele lat.