Mobilna aplikacja - Cyclone FIELD 360

Mobilna aplikacja - Cyclone FIELD 360

Mobilna aplikacja - Cyclone FIELD 360
Cyclone FIELD 360 to prosta i wygodna w obsłudze aplikacja mobilna, dzięki której możliwe jest jednoczesne sterowanie skanami stacjonarnymi Leica Geosystems: BLK360 pierwszej i drugiej generacji, RTC360 oraz P-Series, jak również zarządzanie pozyskanymi danymi.
Dzięki temu oprogramowaniu można rejestrować skany, uzupełnić pozyskane dane o pomiary i tagi oraz oczyścić chmurę punktów bezpośrednio w terenie. Dodatkowo FIELD 360 umożliwia eksport danych bezpośrednio z urządzenia mobilnego w popularnym formacie e57.
Podczas rozpoczynania skanowania zostaną wyświetlone kroki i wskazówki, jak używać systemu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Algorytm Iterative Closest Point (ICP) zawsze dąży do zminimalizowania różnicy pomiędzy dwiema chmurami punktów. Dane przechwycone w każdej sekundzie pomiaru są stale korygowane i umieszczane we właściwej pozycji poprzez wyrównanie istniejących danych. Dzięki takiemu podejściu FIELD 360 uzyskuje najlepsze wyniki w najszybszy możliwy sposób.
Interesujące nas dane możemy pozyskać trzema metodami. Jeśli posiadamy jeden z najnowszych modeli iPhone'a Pro lub iPada Pro możemy użyć wbudowanych sensorów Apple LiDAR i samym urządzeniem mobilnym zeskanować otoczenie. Powstała chmura nie będzie tak gęsta, jak chmura ze skanera, natomiast oprogramowanie potraktuje dane ze skanowania tak samo, jak skany ze skanera stacjonarnego Leica.
Drugim sposobem jest użycie skanera stacjonarnego do przechwycenia danych przestrzennych.
Trzecim sposobem jest połączenie dwóch pierwszych metod pomiarowych. To rozwiązanie wyróżnia aplikację Cyclone Field 360 spośród innych dostępnych na rynku, ponieważ możemy łączyć ze sobą dane zebrane za pomocą skanera BLK360 czy też RTC360 i łączyć je z danymi z urządzenia Apple. Możemy w ten sposób ograniczyć liczbę stanowisk skanera stacjonarnego, uzupełniając dane z trudno dostępnych miejsc, oszczędzając tym samym czas.
Cyclone FIELD 360 jest intuicyjny, nowoczesny i bardzo wygodny w obsłudze bez względu na to, jakiej platformy mobilnej użyjemy. Zapewnia użytkownikowi realizację projektów w całości na miejscu. Obejmuje to przechwytywanie, łączenie, czyszczenie i optymalizację danych i dostarczanie gotowych projektów za pomocą urządzenia mobilnego i co  najważniejsze osiągniemy to w kilku prostych krokach.
Przeprowadzenie procesu łączenia skanów w terenie za pomocą Cyclone FIELD 360 zapewni natychmiastową informację zwrotną na temat jakości danych, zapewniając, że wszystkie istotne obszary zostały odpowiednio uchwycone przed opuszczeniem terenu. Umożliwi również weryfikację i walidację na miejscu, minimalizując potrzebę kosztownych przeróbek lub ponownych wizyt w terenie.
Ten proces pracy w terenie jest przełomowym rozwiązaniem zarówno dla nowych, jak i doświadczonych użytkowników, umożliwiając tym samym sprawną realizację projektów.