Leica AP20 AutoPole - rewolucja w budownictwie

Leica AP20 AutoPole - rewolucja w budownictwie

Leica AP20 AutoPole to zaawansowane urządzenie, które znacząco podnosi wydajność i dokładność pracy ze zrobotyzowanymi tachimetrami serii ICON firmy Leica Geosystems. To innowacyjne narzędzie, które zdobyło prestiżową nagrodę Wichmann Innovations Award, eliminuje ostatnie analogowe kroki w cyfrowym procesie tyczenia. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom, AP20 AutoPole zmienia sposób, w jaki pracownicy budowlani wykonują swoje zadania, poprawiając efektywność pracy i minimalizując liczbę błędów.

Kluczowe Funkcje AP20 AutoPole:

Kompensacja wychylenia - jednym z najważniejszych usprawnień wprowadzonych przez AP20 AutoPole jest kompensacja wychylenia. Umożliwia ona dokonywanie pomiarów bez konieczności pionowania tyczki, co znacząco zwiększa elastyczność i produktywność. Dzięki tej funkcji pracownicy budowlani mogą mierzyć punkty nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak miejsca za przeszkodami czy w ciasnych przestrzeniach. To pozwala na efektywne wykorzystanie czasu i zasobów na placu budowy, a także na zachowanie wysokich standardów pracy oraz kontroli nad jakością pomiarów.

PoleHeight - funkcja PoleHeight automatycznie aktualizuje wysokość tyczki, eliminując błędy związane z ręcznym odczytem i wprowadzaniem danych. Ta innowacja zapewnia, że wszystkie pomiary są dokładne i wiarygodne, co minimalizuje konieczność korekt w późniejszych etapach pracy. Dzięki automatyzacji procesu odczytu wysokości, pracownicy budowlani mogą skupić się na bardziej skomplikowanych zadaniach, oszczędzając czas i zwiększając swoją produktywność.

TargetID to funkcja automatycznego wyszukiwania, identyfikacji i śledzenia celu przez tachimetr. Dzięki niej AP20 AutoPole zapobiega śledzeniu obcych obiektów i przerwom w pracy, które mogą wystąpić na dynamicznym placu budowy. Jest to szczególnie przydatne, gdy na budowie pracuje jednocześnie kilku pracowników. TargetID zapewnia, że tachimetr zawsze śledzi właściwy cel, co eliminuje błędy i zwiększa efektywność pracy.

Dynamiczne warunki terenowe stanowią wyzwanie dla pracowników budowlanych, ale AP20 AutoPole ułatwia radzenie sobie z nimi. Możliwość dokonywania pomiarów z tyczką odchyloną od pionu i automatyczny odczyt wysokości pozwalają na elastyczność i dokładność nawet w trudnych warunkach. Regulacja wysokości i wychylenie tyczki umożliwiają pracownikom pokonanie przeszkód i szybkie ponowne namierzanie tachimetru, co jest kluczowe w pracy zespołowej na dużych placach budowy.

Leica AP20 AutoPole znacząco zmniejsza liczbę pomyłek, zwiększa niezawodność i produktywność oraz minimalizuje konieczność poprawek i opóźnień. Dzięki temu narzędziu pracownicy budowlani mogą wykonywać swoje zadania szybciej, dokładniej i bardziej efektywnie, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów.

Leica AP20 AutoPole to przełomowe narzędzie w dziedzinie budownictwa, które dzięki zaawansowanym funkcjom takim jak kompensacja wychylenia, PoleHeight i TargetID, znacząco poprawia procesy pomiarowe i tyczenia. Zdobycie prestiżowej nagrody potwierdza jego innowacyjność i wartość dla branży. AP20 AutoPole to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści w postaci zwiększonej efektywności, dokładności i niezawodności pracy pracowników budowlanych.

..

..