Fotomierz Leica BLK3D

Fotomierz Leica BLK3D

Fotomierz Leica BLK3D


BLK3D - kompaktowe, nowatorskie narzędzie, stworzone przez szwajcarską firmę Leica Geosystems. Urządzenie to, zbliżone wielkością do smartfona,  łączy w sobie funkcje zaawansowanego dalmierza oraz skalibrowanej kamery stereowizyjnej.


Dzięki rewolucyjnemu połączeniu skalibrowanej kamery stereoskopowej, zaawansowanych algorytmów i  przetwarzania brzegowego w czasie rzeczywistym, umożliwia ręczne pomiary 3D z profesjonalną dokładnością. Każdy zarejestrowany obraz jest kompletnym i precyzyjnym zapisem pomiaru 3D. Urządzenie wykorzystuje aparat stereoskopowy (2x 10 MP) wykonujący jednocześnie dwa zdjęcia 3D tej samej sceny, z dwóch różnych pozycji. Pełnią one funkcję lewego i prawego oka człowieka, pozwalających nam widzieć obiekty 3D. Na zarejestrowanych zdjęciach możemy dokonywać pomiarów liniowych oraz powierzchniowych. Następnie wyniki pomiarów możemy zapisywać  w pamięci wewnętrznej lub wysyłać bezpośrednio z urządzenia np. drogą mailową do biura. Możliwe jest również tworzenie gotowych raportów i publikowania ich w chmurze na serwerze Leica Geosystems. Materiał przechowywany jest przez 90 dni i jest w pełni edytowalny dla osoby, której udostępnimy link. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie oszczędzić czas i usprawnić wymianę informacji między zleceniodawcą, a osobą wykonującą pomiar.

Leica BLK3D to nie tylko narzędzie do pomiarów fotogrametrycznych, ale także w pełni funkcjonalny dalmierz laserowy. Dzięki laserowi w technologii X-Range Power oraz wbudowanej kamerze można dokonywać precyzyjnych pomiarów na dalekich odległościach sięgających nawet 250m. Wysoką dokładność +/- 1 mm, odnoszącą się do pomiaru odległości, potwierdza certyfikat ISO 17050-1.
Dodatkowo dzięki zastosowaniu statywu TRI-120 i dedykowanemu adapterowi DST360 dalmierz BLK3D zmienia się w mini tachimetr do przechwytywania współrzędnych XYZ i tworzenia wektorowych brył 3D. Dzięki adapterowi DST360 możliwe są również pomiary w technologii P2P (Point to Point), znanej z innych dalmierzy marki Leica Geosystems.


System Android, pojemny akumulator litowo-jonowy (3880 mAh), wydajny procesor Snapdragon 820E Quad Core, 4 GB pamięci RAM, czuły dotykowy ekran o przekątnej 5’’, łącza: bluetooth, Wi-fi, WLAN, USB C, wbudowana pamięć 64GB (pomieści 14000 obrazów 3D), klasa odporności IP54 oraz przejrzysty interfejs tworzą z BLK3D  bardzo wydajne, wygodne w użytkowaniu i multifunkcyjne urządzenie do pracy w każdych warunkach pogodowych.

   

   

Wszystkie komentarze