Wykrywacz Leica Digicat: Łatwiejsze i bezpieczniejsze wykrywanie instalacji podziemnych

Bezpieczna realizacja projektów budownictwa liniowego i kubaturowego, a także innych robót ziemnych wymaga wiedzy na temat przebiegu instalacji podziemnych – przewodów elektrycznych, rurociągów gazowych, kanalizacji. Wykrywacz Leica Digicat seria „i” to urządzenia umożliwiające pozyskiwanie dokładnych informacji o położeniu i przebiegu instalacji podziemnych. Wszystkie wykrywacze z serii „i” zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zmniejszyć ryzyko błędów operatora urządzenia i jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo w terenie. Wykrywacze Leica Digicat posiadają wiele inteligentnych i unikalnych funkcji, co przekłada się na wysoki komfort i wydajność pracy z urządzeniami szwajcarskiego producenta.

Zastosowanie wykrywaczy Lecia Digicat z serii „i”

Ze względu na wysoką precyzję działania, łatwość obsługi systemu Digicat oraz możliwość pracy w różnych warunkach wykrywacze z serii „i” znajdują zastosowanie praktycznie w każdym miejscu, gdzie dla zapewnienia bezpieczeństwa prowadzonych robót ziemnych niezbędne jest precyzyjne lokalizowanie instalacji podziemnych. Z zalet wykrywacza Leica Digicat korzystają m.in.:

  • firmy specjalizujące się w realizacji robót ziemnych,
  • ekipy montujące i naprawiające instalacje podziemne,
  • generalni wykonawcy inwestycji,
  • robotnicy budowlani na budowach liniowych i kubaturowych,
  • firmy gazowe i energetyczne,
  • ekipy monterskie odpowiedzialne za montaż telewizji kablowej i internetu.

Każda z tych branż dostrzega pozytywny wpływ stosowania wykrywacza Leica. Precyzyjna lokalizacja instalacji zmniejsza bowiem ryzyko wypadków podczas pracy, a także ryzyko spowodowania kosztownych awarii, które dodatkowo wpływają na przedłużenie realizacji powierzonych robót ziemnych i instalacyjnych.

Jak to działa?

Wykrywacz Leica Digicat lokalizuje instalacje przez odbiór sygnałów elektromagnetycznych wypromieniowywanych przez instalacje podziemne. Inteligentne oprogramowanie urządzenia przetwarza sygnał i informuje operatora o lokalizacji i kierunku przebiegu instalacji. Wykrywacz Leica Digicat współpracuje z urządzeniami do kartografii mobilnej, co znacząco przekłada się na wydajność i precyzję realizowanych robót.

Klientów zainteresowanych zakupem wykrywaczy instalacji podziemnych Leica Digicat seria „i” zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z oferowanymi modelami:

  • DigiCat 500i/550i,
  • DigiCat 600i/650i,
  • DigiCat 700i/750i.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Wykrywacze instalacji podziemnych Leica Digicat