Kolejny laser liniowy krzyżowy w rodzinie laserów Leica Lino to model L6R, pracujący laserem czerwonym klasy 2  (635 nm) i posiadający dwa lata gwarancji lub nawet trzy po rejestracji instrumentu (w ciągu 8 tygodni od dnia zakupu). Lino L6R to profesjonalny laser krzyżowy stosowany przy wymagających zadaniach projektowych, w których niezbędna jest nie tylko wiarygodna dokładność pomiarów, ale również sprawne oraz szybkie ich wykonanie. (zapraszamy do obejrzenia filmu)

 

Trzy kierunki wiązki w laserze krzyżowym Leica Lino L6R

Leica Lino L6R generuje trzy przecinające się pod kątem prostym linie: dwie pionowe i jedną poziomą laser krzyżowy Leica Lino L6R - wiązkiw zakresie 360˚. Wiązki pionowe generowane są w dwóch kierunkach – w przód i w bok. Wszystkie trzy linie są bardzo cienkie, a zarazem wyraźne, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza niż przy wykorzystaniu innych urządzeń. W związku z tym laser krzyżowy L6R w jego wersji podstawowej szczególnie polecamy do prac wewnątrz budynków. Dodatkowo przy wykorzystaniu detektora Leica RGR 200 można stosować to urządzenia również do zadań  na powietrzu. Dzięki czujnikowi wiązki lasera standardowy zasięg Lino L6R (25 m) można przedłużyć aż do 140 m. Ponadto wbudowana blokada kompensatora umożliwia zablokowanie lasera, pochylenie go i w ten sposób wyznaczenie skosów. Kolejną znaczącą zaletą urządzenia Leica L6R jest możliwość łatwej i sprawnej regulacji pionowych linii laserowych. W celu osiągnięcia takiego efektu należy wcześniej ustawić punkt pionu (przekrój poprzeczny dwóch pionowych linii) znajdujący się na zewnątrz urządzenia. Jest to innowacyjne rozwiązanie wprowadzone do Lino L6R, które gwarantuje pozostanie punktu pionu na swoim miejscu, podczas gdy dwie pionowe linie obracają się wokół niego o ± 10˚.

 

Wysokiej jakości laser krzyżowy Leica Lino L6Rlaser krzyżowy Leica Lino L6R - dane

Szwajcarski producent urządzeń Lino to profesjonalny dostawca wysokiej jakości produktów, a każdy kolejny jest wyższej klasy i wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne.  Nie inaczej jest z modelem Leica L6R, który wyróżnia się wysoką dokładnością pomiarową dzięki zastosowaniu funkcji samoczynnego poziomowania w zakresie ± 4˚. Jednocześnie dokładność linii poziomej i dwóch linii pionowych kształtuje się na poziomie ± 0,3 mm/m, a dokładność poziomowania Lino wynosi ± 0,2 mm/m. Wszystkie te parametry sprawiają, że każdy użytkownik lasera krzyżowego L6R jest pewny, że pracuje urządzeniem sprawdzonym, dokładnym i może polegać na wynikach otrzymanych przy pracy z nim.

 

Laser krzyżowy Leica Lino L6R – poręczne urządzenie z wiarygodnymi pomiarami

Lino L6R to laser o niedużych wymiarach i niewielkiej wadze (0,78 kg), co czyni go jeszcze bardziej przyjaznym dla użytkownika. Szwajcarki producent zadbał również o odpowiednie etui zabezpieczające produkt przez ewentualnymi uszkodzeniami oraz wyposażył Lino L6R w zestaw baterii (AA 3 x 1,5 V) lub akumulator litowo-jonowy oraz tarczkę celowniczą. Dzięki temu można mieć zawsze pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria do szybkiego uruchomienia Lino.