Urządzenie Lino L6G jest podobne zarówno w budowie jak i zastosowaniu do Lino L6R. Ich wyróżniającymi cechami charakterystycznymi są trzy bardzo cienkie, przecinające się pod kątem prostym linie (dwie pionowe i jedna pozioma). Główna różnica pomiędzy opisywanymi modelami polega na kolorze generowanych wiązek – L6R wyświetla je w kolorze czerwonym, natomiast L6G w kolorze zielonym. W związku z tym zachęcamy Państwa również do zapoznania się z informacjami zawartymi w opisie lasera krzyżowego Lino L6R.

 

laser krzyżowy Leica Lino L6G - trzy linieCo wyróżnia zieloną wiązkę lasera krzyżowego Leica Lino L6G?

Zielony laser w urządzeniach pomiarowych to przede wszystkim prawie czterokrotnie większa widoczność wiązki w porównaniu do koloru czerwonego. Cecha ta zapewnia wyższą dokładność i lepszy komfort pracy w nasłonecznionych pomieszczeniach. Zasięg pracy Lino L6G wynosi 35 m, a przy pomocy czujnika wiązki lasera Leica RGR 200 zasięg może sięgać aż do 140 m. Laser L6G został zaprojektowany szczególnie do wielokierunkowego ustawiania obiektów w osi, do wyznaczania pionów, poziomów, a także do ustawiania elementów pod kątem prostym w dużych i jasnych pomieszczeniach.

 

Leica Lino L6G – uniwersalne urządzenie do laser-krzyzowy-leica-lino-l6g-tabelkaprac wykończeniowych i budowlanych

Zastosowanie laserów generujących trzy linie jest bardzo różnorodne. Polecamy je przede wszystkim do prac wykonywanych wewnątrz budynków, np. montaż ścianek działowych, sufitów podwieszanych, montaż drzwi i bram, czy też stolarka okienna lub glazurnictwo. Dodatkowo przy użyciu detektora Leica RGR 200 i zwiększenia zasięgu pracy Lino L6G do 140 m można je z powodzeniem stosować również do prac na zewnątrz pomieszczeń, np. do niwelacji. W tym zadaniu pomocna również będzie blokada kompensatora, która umożliwia wyświetlanie linii skośnych pochylając urządzenie. W ten sposób łatwo i sprawnie wyznaczymy skosy.

Wszystkie wymienione przypadki użycia lasera krzyżowego Leica Lino L6G można jeszcze bardziej wzmocnić poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów typu statyw, tyczka lub specjalny magnetyczny adapter Leica pozwalający na mocowanie do ściany lub na metalowych elementach.

 

Praktyczne zasilanie lasera krzyżowego Leica Lino L6G

Warto wspomnieć także o użytecznym zestawie standardowo dołączanym do lasera krzyżowego. Użytkownik każdego Leica Lino L6G dostaje w komplecie akumulator litowo-jonowy wraz z ładowarką. Oznacza to, że urządzenie może działać aż na trzy sposoby: zasilane bateriami AA, ładowane bezpośrednio z sieci lub za pomocą wspomnianego akumulatora. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie doceniane przez wielu specjalistów. Jeśli na przykład wyczerpie się akumulator można laser zasilić bateriami lub naładować podłączając go bezpośrednio do sieci. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych przestojów w pracy.