Lasery liniowe krzyżowe Leica Lino są już znane większości profesjonalistów na całym świecie i cieszą się wśród nich dużym zainteresowaniem i uznaniem. Leica Geosystems nadal jednak prowadzi kolejne badania, wciąż stara się ulepszać swoje lasery krzyżowe i korzystając z nowych rozwiązań technologicznych wprowadzać na rynek innowacyjne urządzenia pomiarowe. Jednym z ostatnich wprowadzonych produktów z tej serii jest laser krzyżowy Leica Lino L2G z dwoma liniami laserowymi w kolorze zielonym. Taki kolor lasera zapewnia wyjątkowo dobrze widoczne linie zarówno przy pracach w budynku, jak i na zewnątrz, co jest szczególnie ważne w bardzo słoneczne dni. W porównaniu z laserem czerwonym, można powiedzieć, że oko ludzkie widzi laser zielony ok. 4 razy lepiej niż czerwony. W związku z tym robiąc pomiar laserem zielonym będziemy widzieć 4 razy dłuższą wiązkę lasera niż przy pracy z laserem czerwonym. Takie parametry sprawiają, że laser krzyżowy Leica Lino L2G z zielonym laserem jest oczywistym wyborem przy pracach na długich dystansach czy też w trudnych warunkach oświetleniowych.

Najważniejsze cechy lasera Leica Lino L2G

laser krzyżowy Leica Lino detektorLeica Lino L2G to laser przeznaczony do pionowania i poziomowania, czyli po prostu do wyznaczania położenia. Jego zasięg wynosi 35 m, ale przy dodatkowym użyciu detektora wynik ten wydłuża się aż do 80 m. Warto zatem od razu rozpatrzyć kupno lasera wraz z detektorem, który zapewni jeszcze bardziej efektywną pracę. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju pomiarów będziecie Państwo dokonywać. Tak jak wszystkie produkty Leica Geosystems również i laser krzyżowy Leica Lino posiada klasę odporności IP54, co gwarantuje trwałość i daje dodatkowe możliwości stosowania go w różnych warunkach środowiskowych. Ważną informacją dla każdego specjalisty jest również fakt, że Leica Lino L2G jest laserem samopoziomującym się i jeśli jest odchylony od pionu mniej niż 4stopnie to automatycznie koryguje swoje położenie. Funkcja ta zabezpiecza przed popełnieniem błędnych pomiarów i sprawia, że fachowcy pracujący tymi laserami ufają wynikom, które dostają. Kolejną cechą, którą należy wyróżnić jest czas pracy bez przerwy, który wynosi 28 godzin. Leica Lino może działać ponad dobę na swoim akumulatorze litowo-jonowym. W przypadkach kryzysowych istnieje również możliwość działania na bateriach AA 3×1,5V.

Laser krzyżowy Leica Lino L2G – zawartość zestawu

laser krzyżowy Leica Lino L2G zastosowanieLaser krzyżowy Leica Lino L2G dostaniecie Państwo w komplecie z uchwytem magnetycznym, tarczką celowniczą, uchwytem do lasera oraz z akumulatorem litowo-jonowym i ładowarką. Uchwyt magnetyczny Leica pomaga szybko i precyzyjnie zamocować laser krzyżowy w pożądanym miejscu. Wszystkie lasery liniowe Leica Lino posiadają gwint na statyw, można więc je zamontować i w ten sposób wykonać zlecone zadania pomiarowe. Jest to istotne zwłaszcza jeśli w grę wchodzą prace na wyższych wysokościach. Zapraszamy do naszego działu sprzedaży w Warszawie Ursus, gdzie nasi pracownicy zaprezentują Państwu działanie lasera krzyżowego z adapterem magnetycznym lub bez bądź też na statywie.

 

 

 

laser krzyżowy Leica Lino L2G dane techniczne