Dalmierz laserowy Disto X310 to pierwszy dalmierz z serii Disto, który został wyposażony w klasę odporności IP65, co oznacza pełną ochronę pyłoszczelną oraz ochronę przed strumieniem wody lanej z każdej strony. Urządzenie posiada wzmocnioną i twardą obudowę wytrzymującą upadki z wysokości 2 metrów oraz uszczelnioną klawiaturę, co pozwala na mycie go pod bieżącą wodą. Dzięki takiej budowie dalmierz ten jest przystosowany do pracy na każdej budowie w nawet najcięższych warunkach. Dużym udogodnieniem jest również podświetlany ekran tego dalmierza z 3-liniowym ekranem do wygodnego zapisu i odczytu pomiarów. Leica Disto X310 jest intuicyjny w obsłudze i posiada wiele dodatkowych funkcji pozwalających wykonać trudniejsze wyzwania pomiarowe na podstawie pośrednich pomiarów.Dalmierz laserowy Leica Disto X310 dane techniczne

Funkcje charakterystyczne dalmierza laserowego Leica Disto X310

Dalmierz laserowy Leica Disto X310 widok całyDisto X310 to dalmierz o wymiarach 122/55/31 mm i wadze 155 g (z bateriami), posiadający wbudowany Bluetooth, który umożliwia szybkie przesyłanie danych do komputera lub telefonu. Leica Geosystems oferuje także darmowe oprogramowania wspierające tworzenie technicznych rysunków pomiarowych. Wystarczy wykonać szkic pomieszczenia na ekranu smartfona i przenieść tam wyniki pomiarowe. Tradycyjne zapisywanie wyników na kartkach a następnie ich przepisywanie idzie w zapomnienie wraz z towarzyszącym tej czynności błędom.

Dalmierz laserowy Leica Disto X310 posiada wiele przydatnych funkcji do prac ogólnobudowlanych: pomiar powierzchni, kubatury, wysokości oraz pomiary dokonywane z funkcji Pitagorasa czyli tzw. funkcji trójkątowania. Dzięki temu można sprawnie i szybko zmierzyć powierzchnię wielonarożnikowego pokoju dokonując trzech pomiarów pośrednich.

Podstawowe dane techniczne dalmierza laserowego Leica Disto X310

Disto X310 ma zasięg pomiaru do 120 m przy dokładności +- 1 mm i pracuje na jednym zestawie baterii AAA 2×1,5V wykonując do 5000 pomiarów. Model ten został wyposażony w wielofunkcyjną stopkę odniesienia z automatycznym wykrywaniem oraz w czujnik pochylenia, który mierzy kąty, wysokości oraz odległości pośrednie w zakresie 360°. Dokładność dla wiązki lasera oraz dla obudowy wynosi +- 0,2°. Czujnik pochylenia jest szczególnie przydatny przy pomiarach wysokich obiektów z bliskiej odległości, a także podczas obmiarów krawędzi dachów.

Kolejna nowość zastosowana w dalmierzu laserowym Leica Disto X310 to tzw. Smart Horizontal Mode, który wyznacza odległość także w momencie gdy nie ma możliwości wycelowania bezpośrednio w obiekt. W ten sposób można dokonać pomiaru nawet w przypadku pojawienia się przeszkód na drodze lasera typu mur czy budynek.

Warto również wspomnieć o tzw. trackingu, czyli o wysokościowych pomiarach śledzących, które są niezastąpione np. przy pomiarach drzew, gdzie ciężko jest namierzyć punkt dobrze odbijający wiązkę lasera.

Zakres dostawy dalmierza laserowego Leica Disto X310

Dalmierz Leica Disto X310 oferujemy Państwu w komplecie z pokrowcem, paskiem na rękę, kompletem baterii, instrukcją, certyfikatem gwarancją. Dodatkowo polecamy zaopatrzyć się w statyw do tego urządzenia, gdyż X310 posiada specjalny gwint przygotowany pod tym kątem.