Dalmierz laserowy Leica Disto D810 to instrument pomiarowy nowej generacji wykorzystujący najnowsze osiągnięcia technologiczne. Jest urządzeniem bardzo precyzyjnym, z dużą ilością przydatnych możliwości i funkcji. Na początek warto wyróżnić kamerę szerokokątną z cyfrowym celownikiem o czterokrotnym powiększeniu, która pozwala na wykonywanie zdjęć mierzonych obiektów. Po zrobieniu zdjęć można przy użyciu portu USB przesłać wszystkie obrazy do komputera. Istnieje również możliwość zastosowania Lecia Disto D810 w trybie klawiatury co umożliwia przesyłanie danych w czasie rzeczywistym. Używanie dalmierza jako klawiatury to całkowita innowacja w tego typu urządzeniach.

Leica Disto D810 odróżnia się również od innych dalmierzy laserowych dużym ekranem dotykowym, który całkowicie upraszcza obsługę tego urządzenia. Na ekranie możemy bowiem  wybrać różne opcje, funkcje i oczywiście odczytywać pomiary, bez potrzeby przyciskania dodatkowych klawiszy.

Funkcje charakterystyczne dalmierza laserowego Leica Disto D810 Dalmierz laserowy Leica Disto D810 Dane techniczne

Disto D810 waży prawie 0,25 kg i obok Disto S910 jest największym dalmierzem laserowym Leica o wymiarach 164/61/31 mm. Jest wyposażony w transfer danych Bluetooth Smart, odporność na pył i wodę o klasie IP54 oraz wiele dodatkowych funkcji:

  • pomiary odległości (pomiary wymiarów obiektów, odległości od urządzenia, pomiary pośrednie pomagające wykonać zadanie omijając przeszkody)
  • pomiary długości i szerokości
  • pomiary na zdjęciu (pionowe szalunki, fasady, szerokości, średnice obiektów)
  • pomiary objętości
  • pomiary wykonane z wykorzystania twierdzenia Pitagorasa
  • pomiary wysokości
  • pomiary spadków
  • pomiary ciągłe
  • tyczenie.

Dane techniczne dalmierza laserowego Leica Disto D810

Leica Disto D810 umożliwia wykonywanie pomiarów do 250 m o dokładności +-1 mm, a dodatkowo czujnik pochylenia tego urządzenia ma zakres pomiaru 360° i dokładność +-0,3°. Takie parametry w połączeniu z kamerą z cyfrowym celownikiem tworzą unikalny dalmierz laserowy idealny do pracy na każdej budowie i w każdych warunkach. Dalmierz laserowy Leica Disto D810 pracuje na akumulatorze litowo-jonowym i może wykonać do 4000 pomiarów na jednym naładowaniu takiego zasilania.

Zakres dostawy dalmierza laserowego Leica Disto D810

Kupując Leica Disto D810 w naszej firmie otrzymacie Państwo pokrowiec, pasek na rękę, ładowarkę, kabel USB, instrukcję, certyfikat producenta oraz gwarancję. Dalmierz ten można zakupić w pełnym zestawie w wytrzymałej walizce ochronnej wraz z adapterem statywu Leica FTA360 i statywem Leica TRI 70. Szczegóły na ten temat uzyskacie Państwo w naszym dziale urządzeń pomiarowych w Warszawie Ursus przy ul. Posag 7 Panien 6 lub poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny. Zachęcamy do skorzystania z możliwości pokazów pracy produktów marki Leica Geosystems w Państwa firmie. Wystarczy umówić się na prezentację z jednym z naszych Koordynatorów Sprzedaży.

Praca dalmierza laserowego Leica Disto D810 z adapterem Leica FTA 360

Disto D810 w połączeniu z adapterem Leica FTA 360, montowanym na statywie, pozwoli na osiągnięcie precyzyjnych i wiarygodnych pomiarów pośrednich. FTA 360 to solidne akcesoria z wysoce dokładną regulacją zapewniającą wygodne, a przede wszystkim dokładne celowanie do obiektu. Adapter Leica jest szczególnie przydatny przy pomiarach dużych odległości, gdyż znacząco zmniejsza rozbieżności podczas wykonywania pomiarów pośrednich.

Dodatkowe wskazówki użytkowania dalmierza Leica Disto D810 znajdziecie Państwo na filmie.