Dalmierz laserowy Leica Disto D510 to jeden z większych dalmierzy marki Leica Geosystems, którego główną zaletą jest wbudowany cyfrowy celownik z czterokrotnym powiększeniem oraz możliwość uzyskania tzw. pomiarów inteligentnych. Taki rodzaj pomiarów jest wynikiem połączenia pracy czujnika pochylenia z celownikiem, co nie jest wykonalne w przypadku tradycyjnych dalmierzy laserowych wyposażonych tylko w podstawowe funkcje. Dzięki temu dalmierz laserowy Leica Disto D510 potrafi wykonywać pomiary pośrednie oraz takie, gdzie nie uda się znaleźć elementu odbijającego wiązki lasera, np. podczas pomiaru wysokości drzewa.
Połączenie cyfrowego celownika z dużym, kolorowym ekranem zapewnia prawidłowy i precyzyjny wybór odległego celu. Dobra jakość wyświetlacza oraz jego duża rozdzielczość zapewniają bardzo wyraźny obraz tak bardzo istotny szczególnie w mocnym oświetleniu bądź nasłonecznieniu.
Dalmierz laserowy Leica Disto D510 dane techniczne

Funkcje charakterystyczne dla dalmierza laserowego Leica Disto D510

Dalmierz laserowy Leica Disto D510 widokLeica Disto D510 to bardzo solidny oraz odporny na kurz i wodę instrument o klasie odporności IP65. Standardowo ma wbudowany Bluetooth Smart, który zapewnia szybki transfer danych do bezpłatnych aplikacji Leica przeznaczonych dla użytkowników tych urządzeń. Warto również zwrócić uwagę na wbudowany czujnik pochylenia 360° o dokładności +-0,2°, który po pierwsze zapewnia łatwy i szybki pomiar spadków, po drugie umożliwia pomiar idealnie poziomy, a po trzecie pomiar przez przeszkody.
Dodatkowo dalmierz laserowy Leica Disto D510 może pochwalić się szeroką gamą funkcji pomiarowych:

  • pomiary odległości (wymiary obiektów, odległości od urządzenia, pomiary pośrednie)
  • pomiary długości i szerokości
  • pomiary długości, szerokości i wysokości
  • pomiary wyliczane z funkcji twierdzenia Pitagorasa
  • profile wysokościowe
  • spadki nachylenia
  • funkcje wykorzystujące odległość i nachylenie jako pomiary pośrednie
  • wyznaczanie położenia (ciągłe pomiary śledzące oraz tyczenie).
  • Dane techniczne dalmierza laserowego Leica Disto D510

Leica Disto D510 to dalmierz wykonujący pomiary do 200 m z dokładnością +- 1 mm o wadze prawie 0,2 kg i wymiarach 143/58/29 mm. Urządzenie pracuje na bateriach AA 2×1,5V (do 5000 pomiarów na jednym komplecie baterii), a dodatkowo zostało wyposażone w oprogramowanie, które gwarantuje zapisanie 30 ostatnich wyników pomiarów.

Zakres dostawy dalmierza laserowego Leica Disto D510

Leica Disto D510 wysyłamy do Państwa wraz z pokrowcem, paskiem na rękę, kompletem baterii, instrukcją, certyfikatem producenta oraz gwarancją. Po zakupie, w ciągu 60 dni proponujemy przedłużyć gwarancję do 5 lat rejestrując się na stronie producenta Leica Geosystems.
Dalmierz D510 można kupić również w komplecie z adapterem FTA 360 i statywem TRI 70 zapakowanym w wytrzymałą i solidną walizkę.

Współpraca dalmierza laserowego Leica Disto D510 z adapterem Leica FTA 360

Zachęcamy do rozważenia rozszerzenia zakupu dalmierza laserowego Disto D510 o dodatkowy adapter FTA 360, który umożliwi pomiary profili wysokościowych. Dzięki temu dalmierz D510 zyska nowe funkcje w postaci pomiarów przewyższeń w terenie lub określania różnic wysokości w budynku.

Przedstawiamy film, który pomoże w sprawnym użytkowaniu dalmierza laserowego Leica Disto D510.