Dalmierz laserowy Leica Disto D1 to podstawowy model dalmierza Leica – najmniejszy, tylko z jednym przyciskiem i z gumowym wykończeniem obudowy. W związku z tym przeznaczony jest do podstawowych, prostych pomiarów nie wymagających dodatkowych obliczeń. Wystarczy wycelować i nacisnąć przycisk, a wynik pojawi się na ekranie dalmierza. Wyniki można z łatwością odczytać nawet w ciemnym pomieszczeniu, gdyż ekran Disto D1 jest podświetlany. Cena tego instrumentu jest bardzo atrakcyjna, a sięgając po szwajcarski produkt Leica macie Państwo pewność sprawdzonej jakości i dokładności pomiarów.Dalmierz laserowy Leica Disto D1 dane techniczne

Charakterystyczne funkcje dalmierza laserowego Leica Disto D1

Dalmierz laserowy Leica Disto D1 tani podstawowyLeica DISTO D1 to urządzenie o niewielkich wymiarach (115/43/23) oraz niedużej wadze (87 g z bateriami). W związku z tym dalmierz ten jest bardzo uniwersalny i poręczny. Nie potrzeba osobnej torby do jego przechowywania, gdyż można go włożyć do kieszeni, aktówki czy nawet damskiej torebki. Dodatkowo wbudowana wtyczka transferu danych Bluetooth Smart umożliwia przesyłanie danych bezpośrednio do laptopa z uniknięciem błędów wynikających z przepisywania. Bardzo to ułatwia pracę szczególnie wszystkim projektantom wnętrz. Leica Geosystems zapewnia do tego modelu bezpłatną aplikację „Leica DISTO sketch”, którą każdy sam może pobrać na tablet, komputer czy smartfon. Program ten likwiduje potrzebę notowania i rysowania pomiarów na kartce, bo wszystko od razu projektowane jest elektronicznie.

Jednocześnie dalmierz laserowy Leica DISTO D1 nie boi się prac w pomieszczeniu zakurzonym czy wilgotnym, gdyż posiada odporność na kurz i wodę klasy IP54.

Podstawowe dane techniczne dalmierza laserowego Leica Disto D1

Zasięg dalmierza D1 wynosi 40 m, a jego dokładność pomiaru to +- 2 mm, co czyni go urządzeniem idealnym np. przy projektowaniu zabudowy kuchni. Instrument zasilany jest dwoma bateriami 2×1,5 V i na tym zasilaniu dalmierz Disto D1 jest w stanie wykonać do 10 000 pomiarów bez wymiany baterii.

Dalmierz laserowy Leica Disto D1 – komplet dostawy

Wybierając dalmierz laserowy Leica DISTO D1 w firmie Profi Partner zyskujecie Państwo nie tylko profesjonalny i wiarygodny produkt, ale także fachowe doradztwo i szkolenia. Kupując u nas oprócz DISTO D1 otrzymacie Państwo w zestawie również baterie, instrukcję, certyfikat producenta oraz gwarancję.

Teoretycznie do tak prostych zadań jak pomiar pomieszczeń można by użyć tradycyjnej miarki i nadal część osób tak robi. Jeśli macie Państwo za dużo wolnego czasu, nie straszne Wam są pomyłki w mierzeniu i ewentualne poprawki gdy przy wykończaniu wnętrz zabraknie materiału z racji złych pomiarów to oczywiście nadal możecie korzystać z miarki. Wydaje nam się jednak, ze skoro technologia wciąż się rozwija i na co dzień używamy coraz bardziej rozwiniętych komputerów czy smartfonów, to dlaczego akurat w tej dziedzinie mielibyśmy nie korzystać z ostatnich nowinek rozwojowych. Warto ułatwiać sobie życie, a przede wszystkim pracę i skracać jej czas, żeby móc zająć się innymi rzeczami.

Poza tym modelem dalmierza polecamy zapoznać się pozostałymi urządzeniami Leica DISTO.