Dalmierz laserowy Leica Disto D810 to instrument pomiarowy nowej generacji wykorzystujący najnowsze osiągnięcia technologiczne. Jest urządzeniem bardzo precyzyjnym, z dużą ilością przydatnych możliwości i funkcji. Na początek warto wyróżnić kamerę szerokokątną z cyfrowym celownikiem o czterokrotnym powiększeniu, która pozwala na wykonywanie zdjęć mierzonych obiektów. Po zrobieniu zdjęć można przy użyciu portu USB przesłać wszystkie obrazy do komputera. Istnieje również możliwość zastosowania Lecia Disto D810 w trybie klawiatury co umożliwia przesyłanie danych w czasie rzeczywistym. Używanie dalmierza jako klawiatury to całkowita innowacja w tego typu urządzeniach.

Leica Disto D810 odróżnia się również od innych dalmierzy laserowych dużym ekranem dotykowym, który całkowicie upraszcza obsługę tego urządzenia. Na ekranie możemy bowiem  wybrać różne opcje, funkcje i oczywiście odczytywać pomiary, bez potrzeby przyciskania dodatkowych klawiszy.

Funkcje charakterystyczne dalmierza laserowego Leica Disto D810 Dalmierz laserowy Leica Disto D810 Dane techniczne

Disto D810 waży prawie 0,25 kg i obok Disto S910 jest największym dalmierzem laserowym Leica o wymiarach 164/61/31 mm. Jest wyposażony w transfer danych Bluetooth Smart, odporność na pył i wodę o klasie IP54 oraz wiele dodatkowych funkcji:

  • pomiary odległości (pomiary wymiarów obiektów, odległości od urządzenia, pomiary pośrednie pomagające wykonać zadanie omijając przeszkody)
  • pomiary długości i szerokości
  • pomiary na zdjęciu (pionowe szalunki, fasady, szerokości, średnice obiektów)
  • pomiary objętości
  • pomiary wykonane z wykorzystania twierdzenia Pitagorasa
  • pomiary wysokości
  • pomiary spadków
  • pomiary ciągłe
  • tyczenie.

Dane techniczne dalmierza laserowego Leica Disto D810

Leica Disto D810 umożliwia wykonywanie pomiarów do 250 m o dokładności +-1 mm, a dodatkowo czujnik pochylenia tego urządzenia ma zakres pomiaru 360° i dokładność +-0,3°. Takie parametry w połączeniu z kamerą z cyfrowym celownikiem tworzą unikalny dalmierz laserowy idealny do pracy na każdej budowie i w każdych warunkach. Dalmierz laserowy Leica Disto D810 pracuje na akumulatorze litowo-jonowym i może wykonać do 4000 pomiarów na jednym naładowaniu takiego zasilania.

Zakres dostawy dalmierza laserowego Leica Disto D810

Kupując Leica Disto D810 w naszej firmie otrzymacie Państwo pokrowiec, pasek na rękę, ładowarkę, kabel USB, instrukcję, certyfikat producenta oraz gwarancję. Dalmierz ten można zakupić w pełnym zestawie w wytrzymałej walizce ochronnej wraz z adapterem statywu Leica FTA360 i statywem Leica TRI 70. Szczegóły na ten temat uzyskacie Państwo w naszym dziale urządzeń pomiarowych w Warszawie Ursus przy ul. Posag 7 Panien 6 lub poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny. Zachęcamy do skorzystania z możliwości pokazów pracy produktów marki Leica Geosystems w Państwa firmie. Wystarczy umówić się na prezentację z jednym z naszych Koordynatorów Sprzedaży.

Praca dalmierza laserowego Leica Disto D810 z adapterem Leica FTA 360

Disto D810 w połączeniu z adapterem Leica FTA 360, montowanym na statywie, pozwoli na osiągnięcie precyzyjnych i wiarygodnych pomiarów pośrednich. FTA 360 to solidne akcesoria z wysoce dokładną regulacją zapewniającą wygodne, a przede wszystkim dokładne celowanie do obiektu. Adapter Leica jest szczególnie przydatny przy pomiarach dużych odległości, gdyż znacząco zmniejsza rozbieżności podczas wykonywania pomiarów pośrednich.